RIDE TO THE FUTURE

עכשיו כבר ברור לאן נושבת הרוח

 אין ספק שמכוניות אוטונומיות ללא נהג הן העתיד, ומבלי שנשים לב העתיד הזה קרוב מתמיד. יחד עם המכוניות האוטונומיות שאמורות לעלות על הכבישים כבר ב-2020, כל סרטי המדע הבדיוני שגדלנו עליהם עומדים להתרחש במציאות שלנו, אל מול עינינו.

אנחנו שומעים לא מעט על חווית נהיגה, על נוחות ועל בטיחות, אך ברגע שזה מגיע להשפעתן של מכוניות אוטונומיות על חיינו, אנחנו מוצאים עצמנו בסביבה מעט מעורפלת ולא ברורה. אז כיצד בדיוק המכוניות האוטונומיות הולכות לשנות את עולמנו ואת החיים שאנו מכירים כיום בכלל?

קיצור זמני נסיעה
המערכות האוטונומיות מאפשרות להשיג ולייצר יעילות בנסיעה, בין אם על ידי יכולת המכונית להאיץ בדיוק בנקודת הזמן הנכונה, העובדה שהיא לא חולמת (או משחקת בטלפון) ברמזור, בכך שהיא יודעת לבחור את המסלול המהיר ביותר ומסוגלת להתאים את עצמה למכוניות סביבה. אותן פעולות, הנעשות כתוצאה מהמערכות האוטונומיות, מייעלות ומשפרות את חוויית הנסיעה ומקצרות את זמניה באופן משמעותי. כאשר ההערכה היא שהתנועה באזורים עירוניים תרד בכ– 30%, אודות למכוניות האוטונומיות, דבר שיאפשר לנו להגיע לעבודה מהר יותר, ללא בזבוז זמן בפקקי תנועה ובטוח שהרבה יותר רגועים.

להחנות בשבילך
מתי ניסיתם לאחרונה לחפש חניה במרכז העיר? כולם יודעים שמדובר בחוויה שיכולה להיות מתסכלת ויקרה. בזכות מערכת החניה האוטונומיות, לא תצטרכו לחפש חניה יותר לעולם, ואף יותר מכך, לא תצטרכו לתמרן את הטנק שלכם אל תוך חניה שמיועדת לאופניים כשמכוניות צופרות לכם מאחור. מערכת החניה האוטונומית תדע היכן נמצאות מקומות החניה הריקים, או שפשוט תסיע את עצמה לחניונים מחוץ לעיר ותמתין לכם כשתסיימו. היא כמובן גם תחנה בשבילכם, ביעילות ובדיוק, ותוודא שנשאר מספיק מקום לצאת ולפתוח את דלת המכונית.

עולם בטוח יותר
המכוניות האוטונומיות בראש ובראשונה נוצרו בכדי לשמור על הנוסעים. זאת אודות לפיתוח חיישנים שקולטים את מה שקורה בסביבת הרכב, מצלמות היקפיות להשגת תמונה 360, ובינה מלאכותית בעלת מהירות תגובה הגבוהה פי עשרות מיכולת התגובה של אנשים.

שקט ושלווה בנסיעה
מכוניות אוטונומיות הן חשמליות, ומכוניות חשמליות הן שקטות. כל כך שקטות שתוכלו להבחין בין זני ציפורים לפי הציוצים, וכשתטיילו בחוץ, תדעו לזהות את המכונית רק אחרי שהיא תעבור אתכם

להפוך את העולם לבריא יותר ועל הדרך לצמצם את טביעת הרגל הפחמנית
אחרי שנים של עליה תלולה בזיהום אוויר אנחנו סופסוף נחווה דעיכה משמעותית. המכוניות החשמליות מובילות את מגמת הירידה, וזאת אודות לחשיבה הירוקה הנמצאת בבסיס עיצובן והעובדה שאינן פולטות גזים רעילים לסביבה. בהתאם לכך, שיפור באיכות האוויר תוביל בהכרח לשיפור בבריאות של כולנו, דבר שבזכותו נזכה לראות הרבה פחות חולי.

להפוך אותך לבריא יותר
המכונית האוטונומית ינתרו אחר הבריאות של הנוסעים ויתריעו מפני שינויים ומצבי חולי. זאת באמצעות מעקב, פיקוח והשגחה בזמן הנהיגה על פרמטרים שונים כגון: טמפרטורת גוף, לחץ דם, מידת עייפות, יכולת ריכוז, קצב לב ועוד פונקציות רבות; אשר יועברו בזמן אמת לגורמי בריאות.

לאפשר לך לראות ירוק בעיניים
ברגע שהמכונית יודעת להסיע את עצמה לחניון, אין עוד צורך בחניה בצדי הדרך, ובהתאם לכך, אין צורך במגרשי חניה במרכזי הערים. כתוצאה מכך, במקום שטחים שמיועדים לחניה, ייבנו שטחים ירוקים, פארקים ומעברים בטוחים לרווחת התושבים.

לחסוך לך כסף
התחבורה השיתופית היא אחד היישומים המפותחים והמצליחים של הכלכלה השיתופית, אשר הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות כתוצאה מהתגברות מהפכת המכוניות האוטונומיות. מכונית אוטונומית נשמעת יקרה, אך בסופו של דבר אנחנו כנראה נחלוק בה עם עוד אנשים, ובהתאם לכך מדובר על צמצום עלויות, ירידה בעלויות ביטוח ותחזוקה ובסופו של דבר חסכון כלכלי משמעותי.

לאפשר יותר פנאי ולהפוך את הנסיעה לחוויה מהנה
המכונית האוטונומית תחסוך לכם את זמן הנסיעה בדרך לעבודה, תאפשר לכם לעבוד תוך כדי נסיעה, לא היו פקקים ולא תצטרכו עוד לחפש חניה במשך 20 דקות ולהתפשר בסוף על החניון הרחוקפתאום מחוסר זמן נמצא את עצמנו עם זמן פנוי שנוכל לנצל ליותר פנאי. המכונית האוטונומית מעניקה עצמאות לנהג ומאפשרת חווית נסיעה ברוגע ובנחת שתאפשר לנוח, להירגע ואם נרצה גם לצפות בסדרה אהובה בטלוויזיה. הנסיעה הופכת מזמן מבוזבז, לזמן של פנאי גרידא
.